18/04/2022
Κλειώ 14 8 16 20 - 58 -
Athens Touvlakers 20 14 25 13 - 72 -

Ακόμα… βάζουν οι Touvlakers!

Με τους Λειβαδά και Μαρίνο να δίνουν… ρυθμό από τα 6.75, οι Athens Touvlakers ήρθαν αντιμέτωποι με την Κλειώ και την κέρδισαν με 58-72, με την αναμέτρηση να διεξάγεται στο κλειστό προπονητήριο του ΣΕΦ, το απόγευμα της Δευτέρας.

Το γλυκό του σουτάκι το… ξέραμε, το … έμαθε και η Κλειώ νωρίς νωρίς στην αναμέτρηση, με τον Λειβαδά να εκτελεί τέσσερις (!) φορές από τα 6.75 και να δίνει το προβάδισμα στους Touvlakers, τον Καρμοίρη να ακολουθεί σε απόδοση και τον Τσιώλο να ξεχωρίζει με την ενέργειά του για τους ροζ, με το πρώτο δεκάλεπτο να κλείνει στο 14-20.

Ο ρυθμός δεν έπεσε, αλλά η αστοχία έκανε την εμφάνισή της στο παρκέ του ΣΕΦ, με την Κλειώ να βιάζεται λίγο στην τελική προσπάθεια και να αδυνατεί να πλησιάσει στο σκορ, παρά τις προσπάθειες των Σφήκα και Τσάκαλου, με τους Καρμοίρη και Μαρίνο (2) να ανεβάζουν ρυθμούς και να οδηγούν τους “μπλε” στο 22-34 πρώτου ημιχρόνου.