27/06/2022
Τεμπελχανάδες 16 22 18 14 - 70 -
The Roots 13 12 11 11 - 47 -

Άξια πρώτοι οι Τεμπελχανάδες!

Οι Τεμπελχανάδες επιβεβαίωσαν την εξαιρετική κατάσταση που βρίσκονται, καθώς το απόγευμα του Σαββάτου 25 Ιουνίου στο Arena, επικράτησαν άνετα με 70-47 απέναντι στους Roots και κατέκτησαν την πρώτη θέση του δεύτερου ομίλου της Development 2,περιμένοντας τον αντίπαλο τους στα πλέι οφ.

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν πολύ ωραίο και γεμάτο από σκορ, με τους Τεμπελχανάδες να διατηρούν το προβάδισμα με 16- 13. Ο Απάλλας ήταν το πρώτο βιολί των γηπεδούχων με 6 πόντους με τον Μακαρίτη να τον ακολουθεί με 4, ενώ για τους φιλοξενούμενους ξεχώρισε ο Λουλουργάς με δύο τρίποντα,με τον Μαράντο να βάζει 5 ποντάκια.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι γηπεδούχοι είχαν τον πλήρη έλεγχο του αγώνα και ξέφυγαν με 13 πόντους. Άλλαξαν οι πρωταγωνιστές για τους γηπεδούχους, με τον Δημαρά να παίρνει την μπαγκέτα με 11 πόντους και τον Κολλιούση να ακολουθεί με 7 για τους Τεμπελχανάδες. Στο αντίπαλο στρατόπεδο, από τα χέρια του Νικολαΐδη πέρναγαν όλες οι επιθέσεις των Roots με ριμπάουντ, ασίστ και 5 πόντους, με τον Μαράντο να προσφέρει 4, για το 38 – 25 του πρώτου ημιχρό