04/10/2021
Aladalon 1 20 25 24 - 80 -
Γέροντες 12 17 17 12 - 58 -

Aladalon για μεγάλα πράγματα!

Με δύο διαφορετικά πρόσωπα στην αναμέτρηση, οι Aladalon επικράτησαν των μαχητικών Γερόντων με 80-58 και με το απόλυτο ρεκόρ στις νίκες πήραν την πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου. Οι πέντε Γέροντες έβαλαν δύσκολα στους κακούς Aladalon του πρώτου ημιχρόνου όμως η μεταμόρφωση των γηπεδούχων σε συνδυασμό με την κούραση των φιλοξενούμενων έδωσαν τελικά μιας ευρείας έκτασης νίκη στους Aladalon.

Ισορροπημένο το πρώτο πεντάλεπτο της αναμέτρησης χωρίς καμία ομάδα να καταφέρει να ξεφύγει στο σκορ από την άλλη και έτσι έγινε το 7-7. Στο ίδιο μοτίβο και η συνέχεια στο παιχνίδι με τους Aladalon και τους Γέροντες να κάνουν πάρα πολλά λάθη και να είναι πάρα πολύ άστοχοι και το πρώτο δεκάλεπτο να λήγει 11-12 υπέρ των Γερόντων. Πέντε π