05/04/2022
Gran Camaria 7 17 6 10 - 40 -
Destroyed Pistons 15 5 14 17 - 51 -

Άσσο ημίχρονο, διπλό τελικό για τους Destroyed Pistons

Οι Pistons πατούσαν καλύτερα στο πρώτο δεκάλεπτο και με το δίδυμο Καλογερόπουλου με 8 και Καρατσίκο με 4 πόντους να οδηγούν την επίθεση, είχαν προβάδισμα 8 – 15. Για τα Καμάρια , 4 πόντους έβαλε ο Χρυσίνας και ένα τρίποντο ο Γεντής.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι γηπεδούχοι ήταν εμφανώς καλύτεροι και με τους Τσακανίκα και Χρυσίνα να βάζουν από 4 πόντους , πέρασαν μπροστά με 24 – 20. Ο Βερβαινιώτης με 3 πόντους ξεχώρισε για τα Πιστόνια και ένα καλάθι έβαλε ο Μπίτζιος.

Στην τρίτη περίοδο ήταν η σειρά των Pistons να πάρουν τα ηνία του αγώνα και με Βερβαινιώτη, Καρατσίκο να βάζουν από 4 πόντους και τρίποντο του Μάλφα, προσπέρασαν με 30 – 34. Ο Χρυσίνας είχε 4 πόντους για τα Camaria με τον Αθανασίου να προσφέρει ένα καλάθι.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Πίστονς είχαν πιο καθαρό μυαλό και με τους Μπίτζιο με 6 και Μάλφα με 5 πόντους αντίστοιχα να βγαίνουν μπροστά, κατάφεραν να πάρουν το ροζ φύλλο με 40 – 51. Για τους γηπεδούχους, ξεχώρισαν οι Χρυσίνας και Σταθάκος που έβαλαν από , χωρίς όμως να μπορούν να αλλάξουν την μοίρα της ομάδας τους.