01/12/2021
Destroyed Pistons 14 14 6 14 - 48 -
Gran Camaria 9 19 16 7 - 51 -

Επεισοδιακή νίκη για τα Gran Camaria !

Βράδυ Κυριακής στο κλειστό γήπεδο των Μελισσίων οι Destroyed Pistons (0-5) υποδέχθηκαν τα Gran Camaria (1-5) για την 6η στροφή του 1ου ομίλου της Development League 2. Η ομάδα των αδελφών Τσακανίκα, παρά τα προβλήματα και το γεγονός ότι τελείωσε το ματς με 4 παίκτες κατάφερε να πανηγυρίσει τη 2η φετινή νίκη με 48-51. Οι Pistons, προς τιμήν τους αγωνίστηκαν κι εκείνοι με 4 παίκτες στα τελευταία λεπτά ηττήθηκαν στις λεπτομέρειες και έπεσαν στο 0-6.

Καλύτερη εκκίνηση πραγματοποίησαν οι γηπεδούχοι στο ματς. Με τους Αναστάσιο Μάλφα και Νίκο Ρουκουνάκη να σκοράρουν 4 πόντους έκαστος και τους Παναγιώτη Καλογερόπουλο και Σωτήρη Βερβαινιώτη να ευστοχούν από την περιφέρεια, οι Pistons μπήκαν σε θέση οδηγού. Τα Camaria, που είχαν κάποια κενά διαστήματα, παρέμειναν σε λογική απόσταση χάρη στον Αριστείδη Τσακανίκα (6π.). Σκορ δεκαλέπτου, 14-9.