29/03/2022
Tinder Bologna 18 6 19 11 - 54 -
Χάνειball 9 14 6 10 - 39 -

Ασταμάτητη η Niko Team!

Το απόγευμα της Κυριακής 27 Μαρτίου στο Basketaki Arena, η Niko Team έβαλε ένα ακόμα ροζ φύλλο στις αποσκευές της, καθώς με καλή εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο, επικράτησε με 54 – 39 απέναντι στην Χάνειball.

Με σπασμένα τα φρένα μπήκε η Niko Team στον αγωνιστικό χώρο και με το δίδυμο Κολυβάκη και Καραμαλίγκα να πετάνε φωτιές με 7 πόντους έκαστος, προηγήθηκαν 18 – 9. Για την Χανειball, 5 πόντους έβαλε ο Κ.Κ. Χριστόπουλος και 4 ο Κ.Σ. Χριστόπουλος.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, η άμυνα της Χάνειball απέδωσε καρπούς, καθώς δέχτηκε μόνο τρία καλάθια από Zhu, Κολυβάκη και Καραμαλίγκα. Στην επίθεση είχε κύριο εκφραστή τον Γ. Χριστόπουλο με 7 πόντους με το σκορ ημιχρόνου να είναι 24-23.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι γηπεδούχοι ανέκτησαν πλήρως τα ηνία του αγώνα και με Yi, Κουτσιώνη να ξεχωρίζουν με 4 πόντους και τον Zhu να βάζει ένα τρίποντο, έστειλαν την διαφορά στους 14. Για τους φιλοξενούμενους, που αντιμετώπιζαν προβλήματα σε άμυνα και επίθεση, από ένα καλάθι πέτυχαν, Γ, Δ και Κ.Κ. Χριστόπουλος .