24/02/2020
New York Pic-Knicks 22 39 11 17 - 67 -
Kavlanta Hawks 15 20 6 18 - 44 -

Δε θα επιτρέψουν κάποια έκπληξη οι New York Pic-Knicks.

New York Pic-Knicks και Kavlanta Hawks, έχουν διαχρονικά έρθει σε σύγκρουση εντός των παρκέ, μία φορά, κατά τον πρώτο γύρο του δεύτερου ομίλου της Winter Development League 2 19/20. Τότε, οι φιλοξενούμενοι New York Pic-Knicks είχαν επικρατήσει 58-70 και οι Kavlanta Hawks, θα έχουν την ευκαιρία να πάρουν τη revanche το βράδυ του Σαββάτου 22-2-2020, στα πλαίσια της 14ης αγωνιστικής.

Στην πρώτη περίοδο θα δούμε ωραίο παιχνίδι με πολλούς πόντους, με λίγο καλύτερους ως προς το σύνολο πόντων, τους New York Pic-Knicks. Οι Kavlanta Hawks θα πάρουν time out όταν έμειναν πίσω στο σκορ (14-11) στο 03’08’’ πριν τη λήξη του δεκαλέπτου αλλά μπορέσουν αμυντικά να περιορίσουν τους New York Pic-Knicks, με το δεκάλεπτο να λήγει 22-15. Οι New York Pic-Knicks θα πετύχουν 3 τρίποντα στο πρώτο δεκάλεπτο, με πρώτο σκόρερ τον Δημητρέλλο (1 τρίποντο) με 7 πόντους, ενώ από τους Kavlanta Hawks, ήταν εξαιρετικός ο Παπαδημητρόπουλος με 11 πόντους (1 τρίποντο).