02/11/2021
Orlando Tragics 12 10 10 20 - 52 -
Αναλώσιμοι 9 13 13 8 - 43 -

Διατήρησαν την παράδοση οι Orlando Tragics!

Την παράδοση που τους θέλει να κερδίζουν τους Αναλώσιμους διατήρησαν οι Orlando Tragics. Αυτή την φορά το έκαναν με 52-43 στο κλειστό του Κολωνού για την 3η αγωνιστική της Development League και πανηγύρισαν έτσι την πρώτη τους νίκη.

Αρκετά κλειστό ήταν το παιχνίδι στο πρώτο του δεκάλεπτο με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν χέρι χέρι στο σκορ. Οι τυπικά γηπεδούχοι Orlando Tragics  ήταν λίγο καλύτεροι και προηγήθηκαν με 12-9 με τον Αποστόλη Κριαλάκο να βρίσκεται σε καλή μέρα. Για τους Αναλώσιμους 5 πόντους έβαλε ο Γκουντόπουλος σε εκείνο το διάστημα.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Αναλώσιμοι αποφάσισαν να ελέγξουν τα ριμπάουντ και παράλληλα τον ρυθμό του αγώνα. Στην επίθεση βρήκαν σκορ με τους Τόγια και Χρηστακάκο και έτρεξαν ένα δικό τους επιμέρους 13-10 ισοφαρίζοντας σε 22-22 με το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Για την ομάδα του Αγαλόπουλου, καλοί ήταν οι Κριαλάκος, Μεϊντάνης και Αγγελιδάκης.

Στο ίδιο μοτίβο κύλησε και το τρίτο δεκάλεπτο με τους Αναλώσιμους να ελέγχουν το ματς και να διατηρούν μία διαφορά, η οποία όμως δεν ήταν ασφαλείας. Η περίοδος έκλεισε στο 35-32. Κριαλάκος από την μία με 8 πόντους και Χρηστακάκος από την άλλη με 4, ηγούνταν των επιθετικών