20/02/2020
Komic Mastoras BC 10 9 17 13 - 49 -
Indians 7 16 3 18 - 44 -

Δύσκολη αλλά .. νίκη για Komic!

Σε ένα ισορροπημένο παιχνίδι που διεξήχθη στο κλειστό του Πλάτωνα, ο Komic Mastoras πήρε σημαντική νίκη απέναντι στους Super Drunks με 49-44, στα πλαίσια της Development 2 κατηγορίας.

Όμορφο ξεκίνημα στο παιχνίδι με τους γηπεδούχους Komic να βρίσκουν σουτ από την περιφέρεια με τον Αγγελή και τον Σπυράτο, με τον Ζήση να είναι θετικός για Drunks σκοράροντας πέντε ποντους, κρατώντας τους φιλοξενούμενους κοντά στο σκορ, με το δεκάλεπτο να κλείνει στο 10-7 υπέρ Komic.

Καλύτεροι στο διάστημα μέχρι το τέλος του ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι Drunks, με τους Ζήση και Μαντά να είναι πολύ καλοί, οδηγούντας την ομάδα τους σε ένα 9-16 σκορ περιόδου, με τον Σπυράτο να σκοράρει τρεις φορές από τα 6.75, όντας η μοναδική όαση της ομάδος του Komic, με το σκορ ημιχρόνου να είναι 19-23.