01/11/2021
Γιουγκοπιάστηκα 16 14 18 8 - 56 -
Athens Bucks 6 15 4 11 - 36 -

Εύκολα η δεύτερη νίκη της «Γιούγκο»!

Την δεύτερη νίκη της στον 2ο όμιλο της Development League πανηγύρισε η Γιουγκοπιάστηκα που επικράτησε με 56-36 των Athens Bucks στο κλειστό του Κολωνού.

Από το ξεκίνημα του παιχνιδιού η Γιουγκοπιάστηκα μπήκε πολύ πιο δυνατά στο παρκέ, θέλοντας να εκμεταλλευτεί τις απουσίες των Athens Bucks. Αυτό και έκανε παίρνοντας διψήφια διαφορά 16-6 με τον Γιώργο Παπαγεωργίου να σημειώνει 10 πόντους. Για τους Bucks, από 2 πόντους έβαλαν οι Γκορίτσας, Χάλαρης και Μαντζουρίδης.

Στο ίδιο μοτίβο κύλησε και το δεύτερο δεκάλεπτο με την ομάδα του Τσάνταλη να ελέγχει απόλυτα το ματς. Το επιμέρους σκορ της δεύτερης περιόδου ήταν 15-14 υπέρ των Bucks που μείωσαν σε 9, 30-21 με το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Για τους Bucks 4 πόντους σημείωσε ο Χάλαρης, ενώ για την Γιουγκοπιάστηκα 5 ο Κορωνάκος.