26/10/2020
Basket Case 7 15 10 21 - 51 -
Destroyed Pistons 5 7 10 9 - 31 -

Εύκολη η πρώτη νίκη της Basket Case!

Το βράδυ του Σαββάτου 24 Οκτωβρίου στο κλειστό της Ανθούσας, η Basket Case με πολύ σφιχτή άμυνα , κατάφερε να πάρει σχετικά εύκολα την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα επικρατώντας με 51 – 31 των Destroyed Pistons.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ. Κολιάκος και Ταγκούλης σκόραραν για την Basket Case , και απάντησαν για τους Πίστονς Σαμψάκης και Σπανόπουλος (7 – 5).

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι έμειναν ξανά χαμηλά στην επίθεση βρίσκοντας μόνο 7 πόντους με Σαμψάκη και Μανιάτη, με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι με πρωταγωνιστές τους Ταγκούλη(7) και Χέλμη(5) να φύγουν με + 10 στο ημίχρονο.(22-12).

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν απόλυτα ισορροπημένο(10-10) χωρίς να αλλάξει κάτι στην εικόνα του αγώνα. Ταγκούλης και Κολιάκος πέτυχαν από 5 πόντους για την Basket Casw , ενώ στην αντίπερα όχθη Ρουκουνάκης(5) , Βερβαινιώτης και Πανταζής απαντούσαν για τους Πίστονς (32 – 22.).