18/10/2021
Souvlaki Bucks 15 23 20 26 - 84 -
Kinglooney Tunes 17 5 14 10 - 46 -

Φοβεροί και τρομεροί οι Souvlaki Bucks!

Το απόγευμα του Σαββάτου, στο Basketaki Arena , οι Souvlaki Bucks μπήκαν νικηφόρα στον πρώτο όμιλο της Development 2, καθώς με εξαιρετικό μπάσκετ και έναν σεληνιασμένο Δημήτρη Τσίγκο να τους οδηγεί , επικράτησαν με το ευρύ 84 – 46 των Kinglooney Tunes.

Πολύ γεμάτο με σκορ και θέαμα ήταν το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα. Οι Kinglooney είχαν ελαφρύ προβάδισμα με οδηγούς τους Πουλοκέφαλο με τρία τρίποντα και Αλεξόπουλο με 6 πόντους, ενώ για τους πράσινους, Ζουμπούκος(4), Δασκαλόπουλος(5) και Τσίγκος μείωναν 15 – 17.

Με σπασμένα τα φρένα μπήκαν οι Bucks στην δεύτερη περιόδο , καθώς έτρεξαν σερί 23– 5!! Ο Τσίγκος με 13 πόντους και οι Λεβέντης (2), Ζουμπούκος με τρίποντα μετέτρεψαν σε περίπατο το 38-22 ημιχρόνου. Τριτάκης με τρίποντο και Παπούλιας με δίποντο τους πόντους των