03/05/2022
Beer Team 19 14 17 19 - 75 -
Drunk Kings 8 7 11 14 - 40 -

Γεμάτη εμφάνιση απο την Beer Team!

Το Σάββατο το απόγευμα 30 Απριλίου στο Basketaki Arena,η Beer Team έκανε πολύ μεστή εμφάνιση, ανέβασε ψηλά το σκορ και επικράτησε εύκολα με 75-40 απέναντι στους Drunk Kings.

Οι Kings μπήκαν καλά στο παιχνίδι και προηγήθηκαν με δίποντο του Καραντώνη και τρίποντο του Κοττά. Στην συνέχεια η Beer Team ανέβασε κατακόρυφα την απόδοση της και με μπροστάρη τον Μεταξά με 6 πόντους, τον Γρατσία να βάζει 4 και τον Μ.Μαυράκη ένα τρίποντο, ξέφυγε με 19– 8.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι συνέχιζαν να ελέγχουν εύκολα το ματς και με κύριους εκφραστές στην επίθεση του Α. Μαυράκη με 8 πόντους, Θεοδοσόπουλο με 4 και Μ.Μαυράκη με τρίποντο, έστειλαν την διαφορά στους 22. Για τους Βασιλιάδες , 4 πόντους έβαλε ο Θεοχάρης και ένα τρίποντο ο Κοττάς, για το 37 – 15.

Στην τρίτη περίοδο, οι φιλοξενούμενοι απειλούσαν μόνο με δύο τρίποντα του Κοττά και 5 πόντους του Θεοχάρη, με αποτέλεσμα η Beer Team να ανεβάσει ακόμα περισσότερο την διαφορά. Ο Λαγουτάρης με 6 πόντους πήρε την μπαγκέτα στο σκοράρισμα , με τον Θεοδoσόπουλο να βάζει 4 και τον Α.Μαυράκη ακόμα ένα τρίποντο, για το 54 – 26.