13/04/2022
Orlando Tragics 11 14 20 13 - 58 -
Lobsters BC 11 18 3 18 - 50 -

Για την… τιμή των Orlando Tragics!

Ένα πολύ όμορφο απόγευμα, ένας πολύ όμορφος αγώνας! Orlando Tragics και Lobsters μπήκαν στο παρκέ του ΣΕΦ, πάλεψαν για το ροζ φύλλο αγώνα, με τους πρώτους να επικρατούν με το τελικό 58-50, με την αναμέτρηση να διεξάγεται στα πλαίσια της Development κατηγορίας.

Η παρέα του Κριαλάκου στηρίχθηκε επιθετικά στον Τσαμουρά, με τον Βροντάκη να δίνει ρυθμό στις επιθέσεις των μαύρων. Ο Τσελεπίδης πήρε προσπάθειες κοντά στο καλάθι και αποτέλεσε την… κολώνα των Lobsters, με την πρώτη αναγνωριστική περίοδο να κλείνει στο 11-11.

Το σκορ μέχρι στιγμής έδειχνε την απόλυτη… ισορροπία που υπήρχε στο παρκέ του ΣΕΦ, με τις δύο ομάδες σιγά σιγά να προσπαθούν να εκμεταλλευτούν τα ατού τους. Αγγελιδάκης και Μεϊντάνης έδωσαν σκορ και λύσεις στους Tragics, με τον Φελλά από την άλλη να διακρίνεται και το ημίχρονο να κλείνει στο 25-29 με την παρέα του Ράχμαν μπροστά!

Όντας μια … φύσει επιθετική ομάδα, οι Lobsters σίγουρα επιρρεάστηκαν από το γεγονός ότι δεν σκόραραν για σχεδόν 7-8 λεπτά στην τρίτη περίοδο, με τους Tragics να το παίρνουν ως… δώρο και με τον Κριαλάκο πολύ καλό, να παίρνουν το προβάδισμα και να κλείνουν την τρίτη περίοδο μπροστά με 45-32.