20/12/2021
Lobsters BC 8 4 15 12 - 39 -
Orlando Tragics 14 19 26 16 - 75 -

Mαγεία οι Orlando Tragics !

Βράδυ Σαββάτου στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας για την ένατη αγωνιστική του τέταρτου ομίλου της Development League και οι άνευ νίκης Lobsters υποδέχτηκαν τους Orlando Tragics (3-5) με τους τελευταίους να κάνουν ένα φανταστικό παιχνίδι παρότι με μόλις μια διαθέσιμη πεντάδα και να φτάνουν άνετα στην κατάκτηση της νίκης στο τέλος του πρώτου γύρου.

Ο αγώνας ξεκίνησε με τους φιλοξενούμενους να πατούν καλύτερα το παρκέ και με αιχμή του δόρατος τους Κριαλάκο , Μεϊντάνη (από 5) & Βροντάκη (4) έβγαλαν ενέργεια προηγούμενοι με 5-12. Οι αντίπαλοι τους κάλεσαν σε time out προσπαθώντας με τον Μπάρλα (5) με το πρώτο δεκάλεπτο να τελειώνει με 8-14 .

Οι γηπεδούχοι μείωσαν με τους Λαδά & Μπίλια αλλά στη συνέχεια υπέστησαν ένα ολικό μπλακ άουτ. Οι Τραγικοί το εκμεταλλεύτηκαν και με σετί 0-19 με τους Βροντάκη (8), Κριαλάκο & Τσαμουρά (από 4) έκλεισαν το ημίχρονο με το σκορ στο 12-33.