08/11/2021
Drunk Team 14 10 13 11 - 48 -
Kill Beer 12 9 12 25 - 58 -

Ήταν υπόθεση Μπογέα η νίκη !

Με ένα εκπληκτικό τελευταίο δεκάλεπτο, η Kill Beer πήρε τη νίκη με 48-56 απέναντι στην Drunk Team, η οποία παρά το γεγονός ότι σε όλο σχεδόν το ματς ήταν μπροστά στο σκορ, έχασε την αυτοσυγκέντρωσή της στο κρίσιμο σημείο του αγώνα.

Πολύ γρήγορες οι επιθέσεις από τις δύο αντίπαλες ομάδες στις αρχές της αναμέτρησης, με τον Γκορόγια να παίρνει το μεγαλύτερο κομμάτι της… τούρτας των κατόχων για Drunk, με τον Μπογέα από την άλλη να δημιουργεί κυρίως για Kill Bear, τον Αποστολόπουλο να σκοράρει, με την πρώτη περίοδο να κλείνει στο 14-12 για Drunk Team.

Έπαιξαν καλή άμυνα πάνω στον Μπογέα οι παίκτες της Drunk Team, με τους φιλοξενούμενους να αποδιοργανώνονται και να δυσκολευονται να βρουν τον δρόμο προς το καλάθι, με τη διαφορά να φτάνει ακόμα και τους 8 πόντους. Όταν όμως ο… δαιμόνιος γκαρντ της Kill Bear ανέ