08/11/2021
Drunk Team 14 10 13 11 - 48 -
Kill Beer 12 9 12 25 - 58 -

Ήταν υπόθεση Μπογέα η νίκη !

Με ένα εκπληκτικό τελευταίο δεκάλεπτο, η Kill Beer πήρε τη νίκη με 48-56 απέναντι στην Drunk Team, η οποία παρά το γεγονός ότι σε όλο σχεδόν το ματς ήταν μπροστά στο σκορ, έχασε την αυτοσυγκέντρωσή της στο κρίσιμο σημείο του αγώνα.

Πολύ γρήγορες οι επιθέσεις από τις δύο αντίπαλες ομάδες στις αρχές της αναμέτρησης, με τον Γκορόγια να παίρνει το μεγαλύτερο κομμάτι της… τούρτας των κατόχων για Drunk, με τον Μπογέα από την άλλη να δημιουργεί κυρίως για Kill Bear, τον Αποστολόπουλο να σκοράρει, με την πρώτη περίοδο να κλείνει στο 14-12 για Drunk Team.

Έπαιξαν καλή άμυνα πάνω στον Μπογέα οι παίκτες της Drunk Team, με τους φιλοξενούμενους να αποδιοργανώνονται και να δυσκολευονται να βρουν τον δρόμο προς το καλάθι, με τη διαφορά να φτάνει ακόμα και τους 8 πόντους. Όταν όμως ο… δαιμόνιος γκαρντ της Kill Bear ανέβηκε, έφερε την ομάδα του κοντά στην ισοφάριση, με το ημίχρονο να λήγει στο 24-21.

Με τον Γιώργο Παούρη να ξεχωρίζει και να κυριαρχεί στις δύο πλευρές του παρκέ ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο, με τους γηπεδούχους να τρέχουν και να χτυπούν τις αργές επιστροφές της Kill Bear, με την τρίτη περίοδο να κλειδώνει στο 37-33.

Ναλμπαντούδης (2) και Αποστολόπουλος βρήκαν στόχο και με ένα σερί 0-12 έφεραν στα μέσα του τελευταίου δεκαλέπτου μπροστά τους φιλοξενούμενους με 37-45, προβάδισμα το οποίο διαχειρίστηκαν μέχρι τέλους, ολοκληρώνοντας την αναμέτρηση με το 48-58 υπέρ τους!

Mvp της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Κωνσταντίνος Μπογέας με 28 πόντους, 7 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ένα κλέψιμο αλλά και ο λάθη. Από τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Γιώργος Παούρης με 19 πόντους, 9 ριμπάουντ και ένα κόψιμο.

Συνολικά οι γηπεδούχοι είχαν 14/49 δίποντα, 2/18 τρίποντα, 14/19 βολές, 34 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 13 κλεψίματα, 2 κοψίματα και 8 λάθη. Οι φιλοξενούμενοι είχαν 14/37 δίποντα, 6/13 τρίποντα, 12/25 βολές, 38 ριμπάουντ, 9 ασίστ, 7 κλεψίματα, 4 κοψίματα και 18 λάθη.

Drunk Team (Κανιάς): Γκορόγιας 14, Ζενελάι 6, Σταυρόπουλος 1, Μήτσικας 2, Σαρμπάνης, Μουλαρογιάννης 4, Κανιάς 2, Κακκαβάς, Παούρης 19.

Kill Beer (Μπογέας): Γεωργιόπουλος 5, Βραχάτης, Ναλμπαντούδης 8, Κανελλόπουλος 2, Αποστολόπουλος 15 (10 ριμπ.), Κουτσιούκης, Μπογέας 28, Τουργέλης, Κουκουτσέλος.

Τι μας άρεσε: Ο δαιμόνιος Μπογέας!

Τι δεν μας άρεσε: Οι 2 ασίστ της Drunk Team!