19/10/2020
Shadows 13 2 15 13 - 43 -
Kavlanta Hawks 7 15 14 12 - 48 -

Καλύτεροι στις λεπτομέρειες οι Kavlanta Hawks!

Σάββατο απόγευμα στο κλειστό γήπεδο της Ανθούσας και μετά από ένα πολύ αμφίρροπο ματς, οι Kavlanta Hawks πιο ψύχραιμοι στα τελευταία λεπτά επικράτησαν με 43 – 48 των Shadows, παίρνοντας την παρθενική τους νίκη στον τρίτο όμιλο της D2.

Οι Shadows έδειχναν να πατούν καλύτερα στο πρώτο δεκάλεπτο και με τον Κωσταντακάκη να βάζει 5 πόντους και να παίρνει βοήθειες από Τζώλη, Παπαγιάννη και Μασσαλή είχε προβάδισμα 13-7. Για τους Hawks, Παπαδημητρόπουλος, Κανελλόπουλος και Καραγιάννης έβρισκαν τον δρόμο προς το αντίπαλο καλάθι.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν καταστροφικό επιθετικά για τους γηπεδούχους, καθώς πέτυχαν μόνο ένα καλάθι με τον Γαβριελάτο. Στον αντίποδα τα Γεράκια με πρωταγωνιστή τον Βιδάλη με 9 πόντους και βοήθειες από Τζώρτζη, Αναστασίου και Ντέμο , πήγαν στα αποδυτήρια με το υπέρ τους 15 – 22.