12/10/2020
Koutchers 16 20 11 2 - 49 -
Black Mamba 18 21 28 21 - 88 -

Kαταιγιστικοί Black Mamba στην πρεμιέρα!!!!

Με νίκη ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους οι Black Mamba για την Master league κατηγορία, με αντίπαλο τους νεοφώτιστους Koutchers, επικρατώντας με 49-88.

Αρκετά ανταγωνιστικός ο αγώνας στο πρώτο δεκάλεπτο στο κλειστό του Περιστερίου με τις δύο ομάδες να παίζουν ωραίο μπάσκετ και να είναι αρκετά εύστοχοι. Για τους γηπεδούχους ο Παπαγεωργίου σκόραρε 11 πόντους, ο Νικολάου 1 πόντο και από 2 οι Σκυφτούλης και Μουμούρης. Για τους Black Mamba ο Λουκόπουλος είχε 7 πόντους, ο Χιμντάν 4, Μπολοτάκης 3 και Δέδες, Θεοδοσίου από 2 πόντους. Η περίοδος τελείωσε με το σκορ στο 16-18.

Ίδιο πάθος έδειξαν και στη δεύτερη περίοδο διατηρώντας υψηλό ρυθμό και ευστοχία. Ο Παπαγεωργίου πέτυχε ανάλογη επίδοση με το πρώτο δεκάλεπτο με μεγάλη βοήθεια από τον Σκυφτούλη που σκόραρε 8 πόντους. Οι δυο τους είχαν και πάρα πολύ όμορφες