18/04/2022
Gallika and Piano BC 8 16 10 12 3 51 -
Tinder Bologna 14 14 11 9 10 58 -

Κράτησε την πρωτιά η Niko Team!

Το απόγευμα του Σαββάτου 16 Απριλίου στο Μενίδι, σε ενα ματς με τρομερή ενέργεια, η Niko Team πήρε μία πολύ δύσκολη νίκη στην παράταση απέναντι στα Γαλλικά και Πιάνο και πλέον βρίσκεται μία ανάσα από την κατάληψη της πρώτης θέσης του δεύτερου ομίλου της Development 2.

Οι δύο ομάδες ξεκίνησαν νευρικά το πρώτο δεκάλεπτο, με την Niko να ξεφεύγει στο τέλος με 8 – 14. Ο Κολυβάκης ήταν το πρώτο βιολί με 5 πόντους, με τον Μπούρα να ακολουθεί με 4 και τον Παπαπαύλου να βάζει ένα τρίποντο για τους προπορευόμενους, ενώ τα Γαλλικά έβρισκαν λύσεις από πέντε διαφορετικούς παίκτες με τον Γκίκα να βάζει ένα τρίποντο.

Στην δεύτερη περίοδο, οι γηπεδούχοι στέκονταν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και με τον Ιωάννου να οδηγεί με 5 πόντου