14/06/2022
Digeders BC 4 7 8 9 - 28 -
Los Lampriniers 14 24 13 14 - 65 -

Λαμπρά οι… Los Labriniers!

Εύκολο απόγευμα το… έκαναν και δεν είχαν οι Los Labriniers, με την παρέα του Γρύλλη να είναι σοβαρή και πειθαρχημένη καθόλη τη διάρκεια της αναμέτρησης και να παίρνει το ροζ φύλλο αγώνα με σκορ 28-65!

Οι Ευγενείας και Βρύλλης δεν είχαν αντίπαλο κάτω από τα καλάθια στο πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, με τη διαφορά να ανεβαίνει και να έχουν μεγάλο μερίδιο ευθύνης γι αυτό, με τους Digeders να… ψάχνονται και το πρώτο δεκάλεπτο να κλείνει στο 4-14 για τους Labriniers!

Ο Στέκας με την ενέργειά του προσπάθησε να μειώσει και να επαναφέρει τους Digeders σε θέση του να διεκδικήσουν με αξιώσεις τη νίκη. Οι Labriniers συνέχισαν να είναι σοβαροί και να εκμεταλλεύονται τα κενά στην άμυνα των γηπεδούχων, με το ημίχρονο να κλείνει στο 11-38.

Ο Αντωνόπουλος πάτησε… γκάζι στο ξεκίνημα τους δεύτερου μέρους, με τον πολυδιάστατο φόργουορντ των φιλοξενούμενων να ανεβάζει τη διαφορά στο +30. Ο Τσούλος ξεχώρισε για τους Digeders οι οποίοι παρέμειναν άστοχοι και δεν κατάφεραν να μαζέψουν κά