12/10/2021
Γέροντες 25 2 13 17 - 57 -
Kill Beer 9 17 17 17 - 60 -

Με ανατροπή η Kill Beer!

Κυριακή μεσημεράκι στο Basketaki Arena και η Kill Beer επέστρεψε από το – 16 του πρώτου δεκαλέπτου, πέρνοντας σημαντική νίκη απέναντι στους Γέροντες στην πρεμιέρα του πέμπτου ομίλου της D2.

Οι Γέροντες επέβαλαν από νωρίς τον ρυθμό τους στο πρώτο δεκάλεπτο και άνοιγαν συνεχώς την διαφορά. Αναγνωστόπουλος(10), Γ.Γεροντίδης·(5), Τουρής και Τσιούφης(4) οδηγούσαν στην επίθεση, ενώ για τους φιλοξενούμενους, Ναλμπαντούδης, Αποστολόπουλος και Μπογέας πέτυχαν από 3 πόντους για το 25-9.

Η Kill Beer μπήκε δυνατά στο δεύτερο δεκάλεπτο, έτρεξε επιμέρους 2-17 με πρωταγωνιστές τον Αποστολόπουλο με 10 και τον Μπογέα με 5 πόντους και μείωσε 27-26 στην λήξη του ημιχρόνου.

Στην τρίτη περίοδο οι Γέροντες προσπαθούσαν να κρατήσουν υπέρ τους το σκορ με Τσιούφη, Αναγνωστόπουλο να βάζουν από 4 και τρίποντο του Γ. Γεροντίδη, όμως η Kill Beer με τον Αποστολόπουλο να δίνει το έναυσμα με 4 και τον Μπογέα να