06/12/2021
Deflections 8 14 22 23 - 67 -
Old Firm BC 8 16 17 13 - 54 -

Με ηγέτη τον Κατσαρό οι Deflections!

Με τον Παντελή Κατσαρό να κάνει μία σπουδαία εμφάνιση, οι Deflections πήραν μία μεγάλη νίκη με 67-54 κόντρα στην Old Firm στο κλειστό των Άνω Λιοσίων.

Με προσανατολισμό στην άμυνα ξεκίνησαν το παιχνίδι οι δύο ομάδες. Αυτό αποτυπώνεται και στο ισόπαλο 8-8 που ήταν το σκορ της περιόδου, δείγμα της νευρικότητας που υπήρχε στο ματς. Για την Old Firm, από 3 πόντους έβαλαν οι Ξυλιάς και Ντραγκότι, ενώ για τους Deflections 4 σημείωσε ο Κώστας Μαζιώτης.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο ρυθμός της αναμέτρησης αυξήθηκε κατακόρυφα με τις δύο ομάδες να βρίσκουν τρόπο να συνδέονται στο αντίπαλο καλάθι. Η ομάδα του Λεμονιά ήταν καλύτερη, έτρεξε ένα επιμέρους 16-14 και προηγήθηκε με 24-22 με το τέλος του πρώτου ημιχρόνου με τον Γιάννη Καννελόπουλο να σημειώνει 6 πόντους. Στον αντίποδα, για τους Deflections από 3 πόντους έβαλαν Κατσαρός και Τσαφαντάκης.