12/04/2022
Chicken Nuggets 12 16 11 14 - 53 -
Mpaloniakos 10 17 21 17 - 65 -

Με ηγέτη τον Λαδιά ο Mpaloniakos.

Την Κυριακή το απόγευμα 10 Απριλίου στο Basketaki Arena, σε ένα ανοιχτό και γρήγορο παιχνίδι, ο Μπαλονιακός παρότι κατέβηκε με μία μόλις πεντάδα στον αγωνιστικό χώρο, επικράτησε με 53 – 65 απέναντι στους Chicken Nuggets.

Το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης ήταν ισορροπημένο, με τους Νάγκετς να έχουν ελαφρύ προβάδισμα με 12 – 10. Ο Αργυρόπουλος με 4 πόντους ήταν μπροστάρης για τους γηπεδούχους με Άγγελο και Βασίλη Ανδριόπουλο να βάζουν από ένα τρίποντο. Για τους φιλοξενούμενους ξεχώρισε το δίδυμο Καρατσαρέα με 6 και Λαδιά με 4 πόντους αντίστοιχα.

Στην δεύτερη περίοδο, το παιχνίδι ήταν ξανά ισορροπημένο, με τον Μπαλονιακό να μειώνει στον πόντο στο τέλος του ημιχρόνου ( 28 – 27). Ο Δημητρόπουλος με 8 πόντους πήρε την μπαγκέτα στο σκοράρισμα για τους φιλοξενούμενους με τον Λαδιά να ακολουθεί από κοντά με 6, ενώ το προβάδισμα για τους γηπεδούχους κρατούσαν κυρίως οι Αργυρόπουλος με 6 και Καρακαϊδός με 4 πόντους αντίστοιχα.