29/01/2020
Kavlanta Hawks 14 9 13 15 - 51 -
Pink Panthers 8 11 5 12 - 36 -

Με το δεξί οι Kavlanta Hawks στο δεύτερο γύρο.

Οι Kavlanta Hawks, στον πρώτο γύρο του δεύτερου ομίλου της Winter Development League 2, όταν ήταν φιλοξενούμενοι των Pink Panthers είχαν καταφέρει να ανατρέψουν το παιχνίδι στην τελευταία περίοδο και να κερδίσουν 42-45. Στα πλαίσια της δέκατης αγωνιστικής οι Pink Panthers, είχαν την ευκαιρία να πατσίσουν και αναμενόταν δυνατή σύγκρουση μεταξύ των δύο ομάδων.

Η πρώτη περίοδος βρήκε τους γηπεδούχους Kavlanta Hawks, πιο αποτελεσματικούς επιθετικά. Για τους Kavlanta Hawks ξεχώρισε ο Παπαδημητρόπουλος με 4 πόντους ενώ άλλοι 5 παίκτες των Kavlanta Hawks θα πετύχουν από 1 δίποντο. Για τους Pink Panthers, πέτυχε 1 τρίποντο ο Βενάρδος Θωμάς και με 3 πόντους θα τελειώσει την περίοδο και ο Μοσκίου, με επιμέρους σκορ δεκαλέπτου 14-8 υπερ των Kavlanta Hawks.