02/02/2022
Πι Stoli α 12 13 13 4 - 42 -
Αμφιδέξιοι 8 12 11 10 - 41 -

Μεγάλη νίκη τα Πι stoli A!

Αναγνωριστικό ήταν το πρώτο δεκάλεπτο, με τις δύο ομάδες να προέρχονται από μεγάλη εποχή και τα Πιστόλια να έχουν ελαφρύ προβάδισμα με 12 – 8. Ο Λιόλιος είχε 5 πόντους για τους προπορευόμενους και ένα τρίποντο είχε ο Ιατρίδης , ενώ για τους Αμφιδέξιους από ένα τρίποντο Ρίζος, Μπραουδάκης και ένα καλάθι ο Παπαδόπουλος.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο τα Πιστόλια συνέχιζαν να οδηγούν την κούρσα με τον Τσαπανίδη να βγάζει τρομερή ενέργεια στην άμυνα και τον Λιόλιο να είναι ηγέτης στην επίθεση με 7 πόντους.Στο αντίπαλο στρατόπεδο, οι Αμφιδέξιοι δεν μπορούσαν να βρουν ρυθμό στην επίθεση και με τον Ρίζο μόνο να ξεχωρίζει με 7 πόντους κι ένα απίθανο τρίποντο πίσω από το κέντρο, μείωναν στο τέλος του ημιχρόνου 25 – 20.