02/02/2022
Gallika and Piano BC 11 10 7 14 - 42 -
Beerokoillers 8 9 26 13 - 56 -

Μόνοι πρώτοι οι Beerokoillers!

Τρίτη βράδυ στα άνω Λιόσια, στο ντέρμπι του δεύτερου ομίλου της D2, οι Beerokoillers με τον Δημήτρη Μανδηλαρά να ντύνεται Στεφ Κάρι, επικράτησαν σχετικά εύκολα με 42 – 56 απέναντι στα Gallika and Piano και έμειναν μόνοι πρώτοι.

Χαμηλό σκορ και χαμηλό τέμπο είχαμε στο πρώτο δεκάλεπτο με τα Γαλλικά να έχουν ελαφρύ προβάδισμα με 10 – 8, με τους Γράδο και Πιερουτσάκο να ξεχωρίζουν με 4 πόντους έκαστος. Στην αντίπερα όχθη ο Δ. Μανδηλαράς κρατούσε την ομάδα του με δύο τρίποντα και ένα καλάθι έβαλε ο Καπελλές..

Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα και στο δεύτερο δεκάλεπτο και ανέβασαν την διαφορά με τον Γράδο να ξεχωρίζει με δύο συνεχόμενα γκολ φάουλ, για να έρθουν για τους Beerokoillers ,Δ.Μανδηλαράς με 5 και Νεοφύτου με 4 πόντους αντίστοιχα, να μειώσουν σε 21 – 17 στην λήξη του ημιχρόνου.