03/05/2022
Pitbulls BC 10 11 12 9 - 42 -
Delicatoi 13 12 11 23 - 59 -

Μόνοι τρίτοι οι Delicatoi!

Πρωτομαγιά στο Athens Sports Hall και σε ένα πολύ όμορφο παιχνίδι, οι Pitbulls προέβαλαν αντίσταση στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, αλλά εντέλει οι Delicatoi με ξέσπασμα στην τελευταία περίοδο, επικράτησαν με 42-59.

Το πρώτο δεκάλεπτο κυλούσε σε πολύ χαλαρό τέμπο, με τους Delicatous να έχουν μικρό προβάδισμα με 10 – 13. Ο Βρακάς τραβούσε το κουπί στην επίθεση με 8 πόντους, και 5 έβαλε ο Γουλανδρής, ενώ για τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Πανταζόπουλος με δύο τρίποντα και από ένα καλάθι έβαλαν Κόττης και Τσοπάνογλου.

Με τον ίδιο τρόπο κυλούσε και η δεύτερη περίοδος, με τους φιλοξενούμενους να είναι μπροστά 21 – 25. Ο Β.Σιγάλας ήταν μπροστάρης στην επίθεση των γηπεδούχων με 5 πόντους, με τον Μπόγδανο να ακολουθεί από κοντά με 4, ενώ το δίδυμο Γουλανδρή με 6 και Βρακά με 4 πόντους αντίστοιχα, οδηγούσε τους Delicatous.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πολύ δυνατά στην τρίτη περίοδο και με 4 πόντους του Βρακά, Αυγουλή – Γουλανδρή να βάζουν από 3, ξέφυγαν με 11 πόντους. Στην συνέχεια οι Pitbulls ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοση τους και με τον Πανταζόπουλο να βγαίνει μπροστά με 6 πόντους με τον Τσοπάνογλου να ακολουθεί με 3, κατάφεραν να μαζέψουν το σκορ(33-36).