25/01/2022
Delicatoi 10 19 25 26 - 80 -
Pitbulls BC 4 5 12 9 - 30 -

Ζεστοί πριν… το χιονιά οι Delicatoi!

Όντας συγκεντρωμένοι και αποφασισμένοι να κατακτήσουν το ροζ φύλλο αγώνα, οι Delicatoi μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και κυριάρχησαν έναντι των Pitbulls, με τελικό σκορ 80-30, στα πλαίσια της Development 2 κατηγορίας.

Η μεγάλη αποχή ήταν λογικό να κρατάει τα δύο ρόστερ λίγο… παγωμένα, με το σκορ να παραμένει χαμηλά μέχρι τα μέσα της πρώτης περιόδου, με τους Βρακά και Φεντιουκόβ να ξεχωρίζουν για τα δύο σύνολα, με το σκορ της πρώτης περιόδου να κλείνει στο 10-4 για την παρέα του Αυγουλή.

Ο Βαγγέλης Σκλάβος ανέβασε ρυθμούς στη δεύτερη περίοδο και αύξησε τη διαφορά, με την οποία οι Delicatoi ήλεγχαν τον αγώνα, με τον 17-7 να χωρίζει τις δύο ομάδες. Η αγωνιστική άνοδος του Γουλανδρή παράλληλα με την συνεχή καλή αμυντική λειτουργία των γηπεδούχων, έκλεισε το πολύ καλό για αυτούς πρώτο ημίχρονο, στο 29-9.

Οι φιλότιμες προσπάθειες των Pitbulls να μειώσουν και να ισορροπήσουν την αναμέτρηση είχαν αποτέλεσμα όσο ο Φεντιουκόβ με καλάθια στο ποστ πλήγωνε τους γηπεδούχους, με το δεύτερο ημίχρονο να ξεκινά πολύ όμορφα, με τη μεγάλη διαφορά βέβαια να παραμένει, καθώς ο Βρακάς δεν είχε όρεξη για… εμφράγματα, με την τρίτη περίοδο να κλείνει στο 54-21.