29/01/2020
Most Wanted 13 12 11 6 - 42 -
Collectors 7 15 15 12 - 49 -

Νίκη – προβάδισμα για την πρώτη θέση οι Collectors.

Οι Collectors συνέχισαν να συλλέγουν νίκες απέναντι στους Most Wanted, καθώς για την πρεμιέρα του δεύτερου γύρου του πέμπτου ομίλου της Development 2, επικράτησαν με 42-49 και έτσι ζευγάρωσαν τις νίκες μετά από εκείνη της πρεμιέρας. Με αυτή τη νίκη οι Collectors απέκτησαν σαφές προβάδισμα έναντι των αντιπάλων τους για την πρώτη θέση και την άνοδο.

Η πρώτη περίοδος άνηκε στους Most Wanted, οι οποίοι είχαν τον Καραμασιώτη σε κέφια, όπου οργάνωνε υποδειγματικά και σκόραρε για να πάρουν προβάδισμα στην αρχή του δεκαλέπτου. Ο γκαρντ των γηπεδούχων είχε πέντε πόντους σε αυτό το διάστημα και είχε άξιο συμπαραστάτη τον Πίκουλη με τέσσερις για να λήξει η περίοδος 13-7. Από τους φιλοξενούμενους ο Βλαχογεώργης είχε τρεις πόντους και από δύο οι Χαραλαμπόπουλος και Τεπελίδης.