21/03/2022
Milwaukee Sucks 16 13 11 10 - 50 -
Dilaveri 16 10 8 11 - 45 -

Νίκησαν και ελπίζουν για playoff οι Milwaukee Sucks!

Την όγδοη νίκη τους στον τέταρτο όμιλο της Master League πήραν οι Milwaukee Sucks, που κέρδισαν το Dilaveri με 50-45 στο κλειστό του Basketaki Arena και παρέμειναν μία ανάσα πίσω από τους Phoenix Bums στο κυνήγι των Playoff.

Αρκετά καλός ήταν ο ρυθμός του παιχνιδιού στο πρώτο δεκάλεπτο με τις δύο ομάδες να μένουν κοντά στο σκορ, χωρίς καμία να μπορεί να πάρει διαφορά. Αυτό φαίνεται και από το ισόπαλο 16-16 που ήταν το σκορ της περιόδου. Για τους Sucks από 4 πόντους έβαλαν οι Καββαθάς και Μαριόλης, ενώ για το Dilaveri ξεχώρισε ο Πασχάλης Παρούσης με 5 πόντους.

Στο ίδιο μοτίβο κύλησε και το δεύτερο δεκάλεπτο. Αρκετά φάουλ, είχαν σταματήσει τον καλό ρυθμό και το παιχνίδι πήγαινε στο μπασκετικό «ξύλο». Πάντως καμία ομάδα ούτε σε αυτό το μέρος του παιχνιδιού δεν μπορούσε να πάρει διαφορά. Το ημίχρονο έκλεισε στο 29-26 για την ομάδα