07/02/2022
Melisses BC - 14 8 16 6 50 -
Tinder Bologna 12 10 11 5 6 55 -

Νίκ(ο)σαν στη δεύτερη παράταση!

Σε ένα συγκλονιστικό παιχνίδι το οποίο διεξήχθη στο κλειστό προπονητήριο του ΟΑΚΑ, η Niko Team χρειάστηκε δύο παρατάσεις για να κάμψει την αντίσταση που έβαλαν οι Μέλισσες, με τελικό σκορ 50-55.

Φράγκος και Καραμαλίγκας (1) με γρήγορους πόντους έδωσαν από νωρίς το προβάδισμα και τον έλεγχο του αγώνα στη Niko Team, η οποία είτε προσπαθώντας να βρει στο ποστ τον πρώτο, είτε τρέχοντας στον αιφνιδιασμό έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο μπροστά με 0-12, με τις Μέλισσες να μην έχουν… τσιμπήσει ακόμη στην περίοδο.

Καψιώχας και Α. Μπουγιούκος έδωσαν σημεία… ζωής και ξύπνησαν τις Μέλισσες, οι οποίες μείωσαν στα μέσα της περιόδου στο 7-16, με το καλό τους αυτό διάστημα να τους φέρνει ακόμη πιο κοντά στο τέλος του ημιχρόνου, το οποίο έκλεισε στο 14-22.

Οι Μέλισσες ακούμπησαν τη μπάλα στον Α. Μπουγιούκο ο οποίος ήταν πολύ αποδοτικός σε αυτό το διάστημα, αλλά η Niko Team με υπομονή και τον Καραμαλίγκα σε εξαιρετική κατάσταση, διατήρησε το προβάδισμα και έκλεισε την τρίτη περίοδο στο 22-33.