18/10/2021
Elapuse BC 10 12 13 13 - 48 -
Antilalos BC 14 23 2 14 - 53 -

Ο Antilalos σώθηκε από τον Καραγιάννη!

Πρεμιέρα για την Elapuse και τον Antilalo στο πρωτάθλημα της Master είχαμε το Σάββατο στον Κολωνό, με τον Antilalo να κάνει τα εύκολα δύσκολα και να κερδίζει με 48-53. Ο Antilalos είχε βρεθεί μπροστά στην λήξη του πρώτου ημιχρόνου με +15 όμως η Elapuse δεν τα παράτησε, προσπάθησε και επανήλθε στο παιχνίδι, πήρε το προβάδισμα με έναν πόντο τέσσερα λεπτά πριν την λήξη όμως έμεινε από καθαρό μυαλό και ο Antilalos νίκησε το πρώτο παιχνίδι της σεζόν.

Μοιρασμένο το ξεκίνημα του παιχνιδιού για τις δύο ομάδες αφού στο πρώτο μισό του δεκαλέπτου το σκορ ήταν 7-7 (5′). Ο Antilalos όμως στα τελευταία δύο λεπτά πάτησε γκάζικαι με 0-7 σερί το δεκάλεπτο τον βρήκε μπροστά με 10-14. Ο Ζορμπάς είχε πέντε πόντους για την Elapuse, οι Ζαμπέτας και Καραγιάννης από πέντε για τον Antilalo.