05/04/2022
Kolosos Dunk n' Donuts 8 17 18 12 - 57 -
Indians 20 13 13 18 - 64 -

Οι Indians την νίκη, ο Kolosos τις εντυπώσεις!

Το απόγευμα του Σαββάτου 2 Απριλίου στο Μενίδι, σε ένα πολύ όμορφο και ανταγωνιστικό παιχνίδι, οι Indians πήραν την 18η νίκη τους στο πρωτάθλημα, επικρατώντας δύσκολα με 57 – 64 απέναντι στον πολύ μαχητικό Kolosos Dunk & Donuts.

Εντυπωσιακό πρώτο δεκάλεπτο έκαναν στο παιχνίδι οι Ινδιάνοι και με πρωταγωνιστή τον καυτό Κασιμάτη με 10 και τους Βασσάλο και Μπακάλη να βάζουν από ένα τρίποντο, ξέφυγαν με 8-20.Για τους Donuts, ο Καραμπεσύνης έβαλε ένα τρίποντο κι από ένα καλάθι Χαροκόπος και Πετρόπουλος.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι γηπεδούχοι προσπαθούσαν να πλησιάσουν με τον Πετρόπουλο μπροστάρη με 7 πόντους και τον Παλλαντζά να ακολουθεί με 5, αλλά οι φιλοξενούμενοι με ηγέτη στην επίθεση ξανά τον Κασιμάτη με 7 πόντους και τους Βασσάλο, Μητσάκο και Κοσκίνα να βάζουν από ένα καλάθι, διατηρούσα