29/03/2022
Gallika and Piano BC 18 18 25 10 - 71 -
Optimus Priamus 12 10 11 6 - 39 -

Πάρτυ τα Gallika με δίδυμο φωτιά!

Την Κυριακή το βράδυ 27 Μαρτίου στο Μενίδι, τα Gallika and Piano, με το δίδυμο Γράδο και Μαυρουλέα να πραγματοποιεί εκπληκτική εμφάνιση, δεν δυσκολεύτηκαν να επικρατήσουν με 71 – 39 απέναντι τους Optimus Priamus .

Ο ρυθμός ήταν δαιμονιώδης στην πρώτη περίοδο, με τις δύο ομάδες να τρέχουν ασταμάτητα μέσα στο γήπεδο, και τα Γαλλικά να έχουν προβάδισμα 18 – 12. Ο πυραυλοκίνητος Γράδος ήταν ασταμάτητος με 9 πόντους και ο Μαυρουλέας ακολούθησε με δύο τρίποντες βόμβες για τους γηπεδούχους, ενώ την απάντηση για τους Priamus , έδιναν κυρίως ο Χατούνογλου με 4 πόντους και τέσσερις ακόμα παίκτες που βρήκαν τον δρόμο προς το αντίπαλο καλάθι.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Οptimus προσπαθούσαν να μειώσουν το σκορ με τρίποντα από Παπαδάκο, Δάρα και καλάθι του Χατούνογλου , αλλά οι γηπεδούχοι με τον ογκόλιθο Μαυρουλέα να οδηγεί την επίθεση με 11 πόντους και τους Γράδο, Ιωάννου να ακολουθούν με 4, πήγαν στο ημίχρονο με το υπέρ τους 36 – 22.