22/11/2021
Optimus Priamus 11 15 11 14 - 51 -
Gallika and Piano BC 11 19 19 5 - 54 -

Τα Gallika & Piano τραγούδησαν στο τέλος !

Για την έκτη αγωνιστική του δεύτερου ομίλου της Development II League οι Optimus Priamus (3-2) φιλοξένησαν τους Gallika & Piano (4-1) το Σαββατόβραδο στον Κολωνό και μετά από μια συναρπαστική μάχη οι δεύτεροι με τρίποντο του Γκίκα 7″ πριν το τέλος συνέχισαν την πολύ καλή τους πορεία στον μαραθώνιο του πρωταθλήματος !

Οι  ομάδες συμβάδιζαν στα πρώτα λεπτά , με τους Παπαδάκο (5) & Χατούνογλου (4) από τη μία πλευρά ενώ για τους αντιπάλους τους το σκοράρισμα ανέλαβαν οι Κ.Μαυρουλέας (7) και Γράδος (4) για το 11-11 της πρώτης περιόδου.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν σπιντάτοι τη δεύτερη περίοδο με σερί -12 χάρη στους Γράδο (8), Κ. Μαυρουλέα (4) και Γκίκα (3).Στην άλλη πλευρά απάντησαν με το ίδιο νόμισμα με τους Μπούρμπουλα (6) & Σκουτέρη (3) από τα 6.75 να μαζεύουν την κατάσταση φτάνοντας στο ημίχρονο με τον δείκτη του σκορ στο 26-30.

Τα Γαλλικά έστησαν κανονικό πάρτι μετά την ανάπαυλα με τον Γράδο (11) να είναι θεαματικός και ασταμάτητος μαζί με τον Πιερουτσάκο (6) εκτοξεύοντας τη διαφορά στο +17. Στην αντίπερα όχθη οι Φουντουλάκης (4) & Παπαδάκος αντέδρασαν προς το πέρας της τρίτης περιόδου μειώνοντας σε