07/02/2022
Kolosos Dunk n' Donuts 16 21 18 9 - 58 -
N.A. 99ers 10 28 21 8 - 59 -

Πήραν το θρίλερ οι Northern Athens 99ers!

Το απόγευμα της Κυριακής 6 Φεβρουαρίου στα Άνω Λιόσια, σε ένα εκπληκτικό παιχνίδι που κρίθηκε στο τέλος, οι 99ers επικράτησαν με 58 – 59 απέναντι στους εξαιρετικούς Kolosos Dunk & Donuts.

Ο Κολοσσός πατούσε καλύτερα στην πρώτη περίοδο και με την εμπειρία του κρατούσε το προβάδισμα με 16 – 10. Ο Πετρόπουλος ήταν πρώτος σκόρερ με 6 πόντους για να ακολουθήσουν Τσαμπαρλής με 4 και Καραμπεσύνης με τρίποντο. Οι 99ρηδες προσπαθούσαν να επιβάλλουν το ρυθμό τους με την ταχύτητα αλλά έμεναν πίσω στο σκορ. Ο Γιαννόπουλος ξεχώρισε με 5 πόντους και 3 έβαλε ο Καζάκος.

Οι Donuts μπήκαν με το μαχαίρι στα δόντια στην δεύτερη περίοδο και με πρωταγωνιστή τον Κουβάρογλου με 5 πόντους, ξέφυγαν 25 – 10. Στην συνέχεια οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και με τον Δημάδη μπροστάρη με 8 πόντους και τον Γιαννόπουλο να προσφέρει ένα τρίποντο, μείωσαν 25 – 23. Οι γηπεδούχοι πήραν και πάλι τα ηνία με σερί 8– 0, για να έρθει ο Γιαννόπουλος με 5 πόντους να διαμορφώσει το 31 – 28 σκορ ημιχρόνου.