25/01/2022
Orlando Tragics 7 8 20 22 - 57 -
Draft Fathers 7 15 19 4 - 45 -

Πολύ ψυχωμένοι για να χάσουν !

Μεσημέρι Σαββάτου στο Athens Sports Hall οι Orlando Tragics υποδέχθηκαν τους Draft Fathers στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου της Development League. Οι «Τραγικοί» καταθέτοντας ψυχή στο τελευταίο δεκάλεπτο και παρότι νωρίτερα είχαν βρεθεί στο -11 κατάφεραν να πάρουν σπουδαία νίκη με 57-45, αλλά και ρεβάνς για την ήττα στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος.

Απόλυτα μοιρασμένο το πρώτο δεκάλεπτο στον Κολωνό με τις δύο ομάδες να ψάχνουν – δικαιολογημένα λόγω διακοπής –  τα πατήματά τους. Tragics και Fathers σκόραραν από 7 πόντους σε μια πρώτη περίοδο με αρκετά γρήγορο ρυθμό, αλλά και πληθώρα λαθών.

Ανώτεροι παρουσιάστηκαν στη συνέχεια του πρώτου ημιχρόνου οι Draft Fathers που είχαν αξιοσημείωτη επιθετική πολυφωνία (5 σκόρερ) συγκριτικά με τους αντιπάλους τους. Οι Παναγιώτης Πεπονής (6π.) και Πολυχρόνης Μαστορόπουλος (4π.) ξεχώρισαν, με τους Κανέλλο, Παρμακλή και Βλαχοθανάση να συνεπικουρούν με 2 πόντους έκαστος. Στην αντίπερα όχθη, ο Ανδρέας Αλοϊζος (7π.) σκόραρε με μεγάλη συνέπεια από το low post κρατώντας την ομάδα του σε απόσταση ασφαλείας. Σκορ ημιχρ