06/12/2021
LazerWolves 10 2 14 18 - 44 -
Peristeri Histons 13 10 12 5 - 40 -

Σπουδαία ανατροπή και νίκη για τους Lazers!

Τι κι αν για 36′ ήταν πίσω στο σκορ, τι κι αν έχαναν και με 12 πόντους, οι Lazers με ψυχή και καρδιά γύρισαν το ματς, κέρδισαν τους Peristeri Histons με 44-40 και έφτασαν στην 5η νίκη τους στην χρονιά.

Με αρκετή νευρικότητα ξεκίνησαν το παιχνίδι οι δύο ομάδες, που δυσκολεύονταν πάρα πολύ να σκοράρουν. Οι Peristeri Histons ήταν λίγο καλύτεροι και προηγήθηκαν με 13-10, με τον Στέλιο Δερβετζή να σημειώνει 6 πόντους και τον Λαμπρόπουλο 5. Για την ομάδα του Αντωνακόπουλου, 4 πόντους έβαλε ο Μάρκος Ασυμομύτης.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, η ομάδα του Μιχαλόπουλου συνέχισε να είναι εξαιρετική στην άμυνα. Δέχθηκε μόλις 2 πόντους και έτρεξε ένα επιμέρους 10-2, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ με 23-12, με τον Στέλιο Δερβετζή να βάζει άλλους 6 πόντους και να φτάνει στους 12. Για τους Lazers, το μοναδικό καλάθι στην περίοδο σημείωσε ο Χάρης Παπαθωμάς.