29/03/2022
Peristeri Histons 17 11 9 12 - 49 -
LazerWolves 8 20 13 17 - 58 -

Τους χτύπησαν τα… Lazer(s)!

Κρίσιμος αγώνας ανάμεσα σε Peristeri Histons και Lazers στον Κολωνό το απόγευμα της Κυριακής, με τους δεύτερους να επικρατούν με το τελικό 49-58, σε έναν εξαιρετικό και γεμάτο ενδιαφέρον αγώνα.

Δυναμικό το ξεκίνημα για την παρέα του Μιχαλόπουλου, με τον ίδιο και τον Παπαβασιλείου να αποτελούν τις επιθετικές αιχμές των Histons, με τους Lazers να αργούν να… μπουν στον ρυθμό του αγώνα, με το αναγνωριστικό πρώτο δεκάλεπτο να κλείνει στο 17-8 για τους άσπρους, με τον Ασημομύτη να… μαζεύει τη διαφορά προς το τέλος.

Ο Δημητρακόπουλος έδωσε την απαραίτητη… ώθηση στην παρέα των Lazers, με τον ταλαντούχο φόργουορντ των φιλοξενούμενων να μειώνει το σκορ και να δίνει πνοή στην ομάδα του, ανατρέποντας ακόμη και… πλήρως το σκηνικό με απανωτους πόντους και προβάδισμα (22-25), με τον ημίχρονο εν τέλει να κλείνει στο 28-28 και τους Histons να πρέπει να ανασυνταχθούν άμεσα!