27/10/2020
Gran Camaria 11 11 8 15 - 45 -
Αλκοολικός Αστέρας 16 12 16 19 - 63 -

Συνεχίζει αήττητος ο Αλκοολικός Αστέρας!

Την τρίτη του νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια πήρε ο Αλκοολικός Αστέρας, αφού επικράτησε με 63-45 των Gran Camaria στην Ανθούσα!

Στο πρώτο δεκάλεπτο, το παιχνίδι ήταν κλειστό με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν κοντά στο σκορ. Ο Αλκοολικός Αστέρας, προηγήθηκε με 16-11 με τον Ιωάννη Γιάννη να σημειώνει 7 πόντους σε αυτό το διάστημα. Για τους Gran Camaria, 4 πόντους έβαλε ο Κώστας Κουντούρης.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο ρυθμός της αναμέτρησης έπεσε με τις δύο ομάδες να είναι αρκετά νευρικές και άστοχες. Αυτό αποτυπώνεται στο χαμηλό 12-11 που ήταν το σκορ της περιόδου υπέρ του Αλκοολικού. Το ημίχρονο έκλεισε στο 28-22 υπέρ της παρέας του Σκλάβου, που είδε τον Αντωνόπουλος να βάζει 7 πόντους. Για τους τυπικά γηπεδούχους, 5 πόντους έβαλε ο Σάχνικας.