10/05/2022
Bulldogs 12 17 16 14 - 59 -
Optimus Priamus 11 12 18 22 - 53 -

Τερμάτισαν δεύτεροι οι Bulldogs.

Το Σάββατο το βράδυ 7 Μαΐου στο Μενίδι, οι Bulldogs έκαμψαν δύσκολα την αντίσταση των Optimus Priamus με 79 – 53 , τερμάτισαν στην δεύτερη θέση και περιμένουν πλέον τα νοκ άουτ ματς απέναντι στην Lasson.

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν ισορροπημένο μεταξύ των δύο ομάδων, με τους Οράνιε να έχουν μικρό προβάδισμα 12 – 11. Δημητρακόπουλος, Γκορτσάς και Λούβαρης έβαλαν από 4 πόντους για τους γηπεδούχους, ενώ για τους Optimus, Χατούνογλου, Καλτσάκας πέτυχαν από 4 έκαστος, με τον Σκουτέρη να σκοράρει από τα 6.75.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Bulldogs πήραν για τα καλά τον έλεγχο του αγώνα και με την επιμονή και τα ριμπάουντ του Απέργη και τον Δημητρακόπουλο να είναι πρώτο βιολί με 8 πόντους, πήγαν στο ημίχρονο με το υπέρ τους 29 – 23. Στο αντίπαλο στρατόπεδο οι Optimus ήταν άστοχοι, με τους Χατούνογλου-Κυρίμη να ξεχωρίζουν με 4 πόντους.