30/11/2021
Panzerakia 16 16 13 13 - 58 -
Reptors 20 9 15 25 - 69 -

Τέταρτη νίκη με υπογραφή Κορρέ !

Βράδυ Σαββάτου στο Κλειστό Γυμναστήριο των Άνω Λιοσίων οι Rapetors πέτυχαν σπουδαία νίκη απέναντι στα Panzerakia με μεγάλους πρωταγωνιστές τους Βαγγέλη Κορρέ (31π., 11 ριμπ.) και Μάριο Δόβα (28π., 9 ριμπ., 6 τρίπ.). Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για την ομάδα του Τζέρυ Πατσουράκη που ανέβηκε στο 4-2.  Αδιανόητο τέταρτο δεκάλεπτο από τον clutch Βαγγέλη Κορρέ με 17 πόντους Πέμπτη ήττα για τα Panzerakia που εμφανίστηκαν εξαιρετικά για 34 αγωνιστικά λεπτά. Ας δούμε, όμως, λίγο πιο αναλυτικά τι συνέβη στην εν λόγω αναμέτρηση.

Από νωρίς βρήκαν τα πατήματά τους αμφότερες οι ομάδες στο κλειστό της ΑΕΚ. Οι μεν γηπεδούχοι στόχευσαν στο low post, εκεί που υπερείχαν χάρη στους Λευτέρη (4π.) και Δημήτρη Πάγκαλο (7π.). Στον αντίποδα, Μάριος Δόβας και Βαγγέλης Κορρές ξεκίνησαν από νωρίς το επιθετικό τους κρεσέντο με 10 και 8 πόντους αντίστοιχα. Σκορ 1ου δεκαλέπτου, 16-20.