21/09/2022
Πλατειακοί 14 24 23 12 - 73 -
Iron Maidan 10 17 18 17 - 62 -

The Shot με άρωμα από «Βαλένθια»!

Με το δεξί ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους στο Basketaki Cup οι The Shot, καθώς στην πρεμιέρα του θεσμού κέρδισαν τους Iron Maidan με 73-62 στο κλειστό του ΣΕΦ!

Ελαφρώς καλύτεροι ήταν οι The Shot στο ξεκίνημα της συνάντησης, καθώς με 4 πόντους του Κοντομίχη και τρίποντο του Κανταρτζή, προηγούνταν με 14-10! Ο Μαρινάκης με 4 πόντους ήταν αυτός που τραβούσε το κουπί στην επίθεση των φιλοξενούμενων στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, ενώ από 2 είχαν οι Μίμης Μακρής, Παληγιάννης και Μάινας.

Στην δεύτερη περίοδο οι γηπεδούχοι ανέβασαν αισθητά την απόδοσή τους και με 9 πόντους του Βούλγαρη, 5 του Βλασταρίδη και 4 του Κανταρτζή, πήγαν στα αποδυτήρια με προβάδισμα 11 πόντων, 38-27! Τους Iron Maidan κράτησαν όρθιους σε εκείνο το σημείο οι 12 πόντοι που πέτυχε ο Παληγιάννης και οι 4 του Μάινα.