22/03/2022
Varnava Hawks 12 9 10 17 - 48 -
Puronto Raptors 10 6 7 14 - 37 -

To άξιζαν και το πήραν οι Varnava Hawks!

Την πέμπτη τους νίκη στον τρίτο όμιλο της Development 2 League πήραν οι Varnava Hawks που κέρδισαν τους Puronto Raptors με 48-37.

Στο πρώτο δεκάλεπτο το παιχνίδι ήταν υπερβολικά κλειστό με τις δύο ομάδες να μένουν κοντά στο σκορ. Αυτό αποτυπώνεται και στο 12-10 που ήταν το σκορ της περιόδου, υπέρ των Hawks, που είδαν τον Παναγιώτη Βελιτζέλο να σημειώνει 7 πόντους. Στον αντίποδα, για τους Raptors, 4 έβαλε ο Γιάννης Κατής.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, η εικόνα του παιχνιδιού δεν άλλαξε. Οι γηπεδούχοι, διατήρησαν τα ηνία με το ματς ωστόσο να παραμένει νευρικό. Οι Varnava Hawks, με 6 πόντους του Κώστα Μιστριώτη πήγαν στα αποδυτήρια στο συν 5, 21-16. Για την ομάδα του Μένεγου, άλλους 4 πόντους έστειλε ο Γιάννης Κατής, που ήταν εξαιρετικός.