18/02/2020
Destroyed Pistons 2 8 18 21 - 49 -
Terroristas 9 5 13 13 - 40 -

Στο κυνήγι της πεντάδας οι Pistons!

Την Κυριακή το απόγευμα, 16 Φεβρουαρίου, στο κλειστό γήπεδο της Ανθούσας, οι Destroyed Pistons παρά το κακό τους ξεκίνημα στο παιχνίδι , επικράτησαν πολύ δύσκολα με 49 – 40 των μαχητικών Terroristas μένοντας στο κυνήγι της πεντάδας που οδηγεί στα play of.

Πολύ νευρικά ξεκίνησαν οι δύο ομάδες στον αγώνα. Οι Pistons άνοιξαν το σκορ του αγώνα με βολές από Γκορτσά και Απέργη, όμως μέχρι τη λήξη του δεκαλέπτου οι Terroristas με τον Λίτινα να βάζει τρία συνεχόμενα τρίποντα ύστερα από δύο αποτυχημένες προσπάθειες έγραψαν το 2 – 9.

Η δεύτερη περίοδος ξεκίνησε ξανά με τον Λίτινα να βάζει ένα ακόμα τρίποντο (2-12) και στη συνέχεια οι δύο ομάδες έμειναν άποντες για εφτά ολόκληρα λεπτά. Σε εκείνο το σημείο ο Κανελλόπουλος με κλεψίματα και 7 συνεχόμενους πόντους πήρε από το χεράκι τους γηπεδούχους, ενώ ο Μπουγάς με δίποντο διαμόρφωσε το 10 – 14 σκορ ημιχρόνου.