15/11/2021
Destroyed Pistons 12 7 10 9 - 38 -
Terroristas 13 8 16 13 - 50 -

Επιστροφή στις νίκες για τους Terroristas!

Την τέταρτη νίκη τους σε πέντε αγώνες έκαναν οι Terroristas το βράδυ του Σαββάτου στα Λιόσια, καθώς ήταν ανώτεροι από τους Destroyed Pistons και επικράτησαν με 38 – 50.

Ισορροπημένο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης με τους Terroristas να έχουν ελαφρύ προβάδισμα με 12 – 13. Ο Κονοφάος ήταν πρώτος σκόρερ με 6 και ακολούθησαν Νικολόπουλος με 4 και Μαυρίδης με τρίποντο. Για τους γηπεδούχους από 4 έβαλαν Μάλφας Και Σπανόπουλος.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο επικρατούσαν οι άμυνες με το επιμέρους να μένει χαμηλά(9-8). Οι Destroyed Pistons έβρισκαν λύσεις με τρίποντο του Καλογερόπουλου και δίποντα από Μάλφα και Καρατσίκο, ενώ το προβάδισμα των φιλοξενούμενων κρατούσαν Νικολόπουλος, Τσιαούσης, Παπαγιάννης και Κονοφάος που πέτυχαν από ένα καλάθι(19-21).