11/05/2024
Basketόσαυροι 15 22 16 36 - 89 -
Monstars 24 20 20 33 - 97 -

Μάχη , υψηλό σκορ και νίκη για τους Monstars!

Το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα ήταν μια περίοδος γεμάτη δυναμικές κινήσεις και ανταλλαγή καλαθιών. Οι Basketόσαυροι, με ηγέτες τους Καραγιαννίδη και Παπανικολάου, προσπάθησαν να ανταπεξέλθουν στην αμυντική πίεση των Monstars, αλλά η επιθετική ικανότητα των τελευταίων ήταν εξαιρετική. Μετά το πέρας του πρώτου δεκαλέπτου, οι Monstars προηγούνταν με σκορ 15-24, δείχνοντας τη προθυμία τους να κυριαρχήσουν στο γήπεδο.

Καθώς ο αγώνας προχωρούσε στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Basketόσαυροι προσπάθησαν να αντισταθούν στην επιθετική πίεση των Monstars. Με εξαιρετικές στιγμές από τους Καραγιαννίδη και Παπανικολάου, κατάφεραν να μειώσουν τη διαφορά στο σκορ, αλλά οι Monstars παρέμεναν επικίνδυνοι σε κάθε επίθεση χάρης στους Στράντζαλη και Χατζηιωάννη. Με το τέλος του δευτέρου δεκαλέπτου, η διαφορά είχε μειωθεί, αλλά οι Monstars παρέμεναν μπροστά με σκορ 37-44.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Basketόσαυροι επέδειξαν ακόμα μεγαλύτερη αποφασιστικότητα και αντοχή. Με εκπληκτικές επιδόσεις κατάφεραν να αντισταθούν στην πίεση των Monstars και να προσεγγίσουν στο σκορ. Ωστόσο, η επιθετική δύναμη των Monstars παρέμενε εντυπωσιακή, κρατώντας τους μπροστά στο σκορ. Μετά το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου, οι Monstars ηγούνταν με σκορ 53-64, δείχνοντας ότι παραμένουν αδύναμοι.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο το σκορ ανέβηκε αρκετά με τα καλάθια να πέφτουν βροχή. Παρόλα αυτά, η επίθεση των Monstars παρέμενε επικίνδυνη και αποτελεσματική. Με τη λήξη του αγώνα, οι Monstars κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με σκορ 89-97.

MVP του αγώνα είναι ο Βασίλης Χατζηιωάννης ο οποίος πέτυχε Triple Double έχοντας 15 πόντους , 11 ριμπάουντ και 10 ασίστ.

Πρωταγωνιστής για τους Basketόσαυρους είναι ο Γιώργος Καραγιαννίδης που πέτυχε 25 πόντους και μάζεψε 6 ριμπάουντ.

Basketόσαυροι: Καραγιαννίδης 25 (2) , Τσιτσινάκης 15 (3) , Τσιγαρίδας 8 (1) , Λεοντης 9 , Πάλλας 3 , Παπανικολάου 18 (6) , Χριστοδουλίδης 11

Monstars: Αργυρίου 10 (1) , Αγατσιώτης Α. 8 , Στράντζαλης Ε. 14 (2) , Πανόπουλος 2 , Αγατσιώτης Κ. 12 , Πεταβρατζης 2 , Στράντζαλης Ν. 17 (5) , Γαρδάνης 14 (4) , Χατζηιωάννης 15 (1) , Αικατερίνης 3