59
The Boys 32 19 23 24 - 98 -
MnP 7 18 23 11 - 59 -

The Boys από την αρχή μέχρι το τέλος!

Η πρώτη περίοδος του αγώνα ξεκίνησε με εντυπωσιακή απόδοση από τους παίχτες των The Boys. Οι Παπαγεωργίου, Τσιόγκας και Μπουσνάκης είχαν εξαιρετικές στιγμές στο γήπεδο, δίνοντας τον τόνο για το υπόλοιπο παιχνίδι. Η πρώτη περίοδος ολοκληρώθηκε με τους Τhe Boys να έχουν το προβάδισμα με 32-7.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι The Boys συνέχισαν να κυριαρχούν απόλυτα, ενώ οι MnP φάνηκαν να μην μπορούν να βρουν λύσεις. Οι επιδόσεις των Ιακωβίδη και Μόκκα δεν ήταν αρκετές για να αντισταθούν στην ορμητική πίεση των αντιπάλων τους. Το σκορ στο τέλος του δευτέρου δεκαλέπτου ήταν εντυπωσιακό, με τους The Boys να έχουν διαφορά 26 πόντων, 51-25.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι The Boys συνέχισαν με το πόδι στο γκάζι και κατάφεραν να κάνουν ένα μικρό σερί με τον Παπαγεωργίου, Τσιόγκα και Μπουσνάκη να αποτελούν μόνιμες πηγές απειλών για το αντίπαλο καλάθι. Οι MnP βρήκαν σκορ στο πρόσωπο του Ιακωβίδη και Μόκκα, όμως πλήρωσαν την κακή αμυντική τους λειτουργία και έτσι βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 74-48.

Διαδικαστικού χαρακτήρα η τελευταία περίοδος καθώς οι MnP δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν τον γρήγορο ρυθμό των αντιπάλων τους. Οι The Boys έλεγχαν τον ρυθμό του παιχνιδιού και με πλουραλισμό στην επίθεση κατάφερε να πάρει την νίκη με το τελικό 98-59.

MVP του παιχνιδιού ανακηρύχθηκε ο Δημήτρης Παπαγεωργίου ο οποίος πέτυχε 28 πόντους και μάζεψε 5 ριμπάουντ.

Για τους MnP ξεχώρισε ο Μπάμπης Ιακωβίδης ο οποίος άγγιξε το Double Double έχοντας 22 πόντους και 6 ριμπάουντ.

The Boys: Μπουσνάκης 13(2), Οικονόμου 10, Παπαγεωργίου 28(7), Πασούδης 6, Σπανός 7(1), Σύρος 6(2), Τέντσος 8(2), Τσιάμης 6(2), Τσιόγκας 14

MnP: Ιακωβίδης 22(1), Κυριαζής 14, Μόκκας 19(1), Ορφανίδης 1, Παπαδόπουλος, Στρούζας 3(1)