08/10/2023
Orlando Tragic Salonica 19 15 20 14 - 68 -
East Side Pylaia 10 11 14 15 - 50 -

Πρώτο ματς για το πρωτάθλημα πρώτη νίκη για τους Orlando Tragic Salonica!

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν ανταγωνιστικό, αλλά οι Orlando Tragic Salonica  κατάφεραν να κερδίσουν μια μικρή προβάδισμα. Οι Πατής , Μοσχούλης και Χήρας των Orlando Tragic Salonica  πραγματοποίησαν εξαιρετικές επιθέσεις και αποτελεσματικές άμυνες, που τους έδωσαν το προβάδισμα με 21-13 έναντι των East Side Pylaia.

Το δεύτερο δεκάλεπτο είδε τους Orlando Tragic Salonica να επεκτείνουν το προβάδισμά τους με εξαιρετικά καλές αποδόσεις στην επίθεση και αμυντική πίεση. Οι παίκτες των East Side Pylaia, όπως οι Παπαδόπουλος, Τσανόγλου  και Σιδόπουλος,  προσπάθησαν να αντισταθούν, αλλά το ημίχρονο ήρθε με σκορ 34-21 υπέρ των Orlando Tragic Salonica.

Το τρίτο δεκάλεπτο είχε παρόμοια σκηνικά, με την ομάδα των Orlando Tragic Salonica  να συνεχίζει να κυριαρχεί. Οι παίκτες των East Side Pylaia  προσπάθησαν να επανέλθουν στο παιχνίδι, αλλά οι Orlando Tragic Salonica  διατήρησαν τον έλεγχο του αγώνα, κλείνοντας το τρίτο δεκάλεπτο με σκορ 54-35.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο, οι Orlando Tragic Salonica διατήρησαν την πλεονεκτική τους θέση και εξασφάλισαν μια ευκρινή νίκη με σκορ 68-50. Αυτός ο αγώνας αποδείχθηκε μια εντυπωσιακή επίδειξη δεξιοτήτων και αποφασιστικότητας από τους Orlando Tragic Salonica, που τελικά κατάφεραν να κυριαρχήσουν σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού και να αναδειχθούν νικητές.

ΜVP του αγώναι είναι ο Πατής Χρήστος  ο οποίος πέτυχε 14 πόντους και πήρε 8 ριμπάουντ

Για τους East Side Pylaia αυτός που ξεχώρισε ήταν ο Παπαδόπουλος ο Θωμάς ο οποίος πέτυχε Double Double  με 21 πόντους και 12 ριμπάουντ

Orlando Tragic Salonica : Αδέμης 4, Βεζυρόγλου 10, Γιαμούκης 6(2), Θεμιστοκλέους 3(1), Καραγιαννίδης, Κοίου 6, Πατής 14, Μοσχούλης 10, Σπυρίδης 6, Χήρας 9(1)

Εast Side Pylaia: Αρδίτσογλου, Κατσής 4, Μπαρμπαράτσας 2, Μπάτζιος, Παπαδόπουλος 21, Σιδόπουλος 10(1), Τσανγκα, Τσανόγλου 13